Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
KOLEKCE:
Milan "Ády" Meier (138),  Bohouš Svatoš (84),  Vilém Heckel (82),  Radan Kuchař (43),  Vojta Nejedlo (22),  Miroslav "Bojsa" Dědek st. (14),  Miroslav Peč (11),  Jaroslav "Kujan" Janků (7),  Jiří Novák (7),  Petr "Bůďa" Šverma (5),  V. Melíšek (2),  Atonín "Haryk" Zima (2),  Zbyněk "Alik" Gräf (2),  Miroslav Zvířecí (2),  Jiří Mašek (2),  , fotky mimo kolekce (4)

Kolekce Bohouš Svatoš
Výběr fotografií z osobního archivu Bohouše Svatoše, který fotky osobně vybral a s vydatnou pomocí Miroslava Meiera připravil k vystavení. Řada fotek má punc nejvyšší kvality a byly použity pro nástěnné kalendáře s tématikou lezení na Hruboskalsku a přilehlém okolí.

Náhlovský, Karoušek, Mareš, Graff, Jelen, Kysela, Kuchař, Zima, Machaň, Porcal, Svatoš (1947)
vystaveno před 2266 dny
30. 1. 2015 23:01:58


V.Heckel slanění ze Široké věže autor: Vilém Heckel

vystaveno před 2266 dny
30. 1. 2015 23:00:58


zima 1956 - treéninková stěna
vystaveno před 2266 dny
30. 1. 2015 17:59:15


Několik poznámek k historickým fotografiím:
----------------------------------------------------------

Historické fotografie pocházejí z osobních archivů místních lezců, které na základě osobních kontaktů shromáždili Bohouš Svatoš, Tomáš Flandera, Zdenek Konrád a další.

Originální fotky po naskenování nejsou vhodné pro přímé vystavení na webu. Pro vystavení se musí upravit, zejména na rozlišení 72px, resp. 94px, horizontální velikost obrázku na 500px a formát souboru na JPG s 20% kompresí.

Zkušenost s plně otevřeným vystavováním aktuálních fotek ukazuje, že počítačová gramotnost lezců fotografů obvykle nedosahuje jejich výkonnosti na skalách. V dobré víře vystaví cokoliv ... a když pak vidí výsledek, tak mě bombardují emaily, kdy už to po nich opravím.

Proto vystavování fotek v sekci fotografií historických není otevřené všem, ale jen určeným administrátorům, kteří vědí co a jak. Vaše fotky však můžete vystavit v sekci "Vaše fotografie", odkud je pak případně do této sekce přesuneme.

Máte-li někdo další fotografie, které by dle vás neměly upadnout v zapomnění, kontaktujte prosím Tomáše Flanderku, Zdenka Konráda nebo mme. A když pošlete fotky ve formátu dle odstavce 2, tak jsme schopni je vystavit řádově v hodinách.

Na závěr připomínám, že kopírování čehokoliv z hruboskalska.cz není dovoleno.

Zdenek Strnad