Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
Lezecké podmínky:
V zimním období
Hruboskalsko pro
lezení uzavřeno!

20. 2. 2018
Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
440 vašich aktuálních fotografií
Aktuality a novinky

Vzkazy

C.C. KOUPÁK 18

Tento "elitní" spolek se nedávno v tichosti stal plnoletým. Aby té tichosti ale nebylo příliš bude 17.února na Turnovský cca od 17.hod. sraz členů,všech příznivců a kdo ví třeba i nových posil. Muzikanti vezměte instrumenty.

Bojsa


, 4. 2. 2018, reakce

Vrcholovka Tabu.

Díky Jirkovi Tomanovi z Kacanov, který ji našel a usušil byla zachráněna. K zápisům zbývají necelé tři stránky a to je v dnešní frekvenci přelezů ještě asi na dva roky. Bohužel zase k dalšímu poškození došlo a protože taky nechceme, aby skončila v nějaké soukromé sbírce v DDR, bude dána do oddílového archívu. Zdeněk Konrád zařídí přefocení polsledních let a přidáme je k prohlížení na náš web. Novou důstojnou vrcholovku zařídí Jimmy. 

Bojsa

Vrcholovku vyrobil Joska Smitka a byla původně vedle na Spáraři. Když Radan Kuchař udělal Tabu asi neměl co tam dát, tak z ní odstranil úvodní listy, přečmáral nápis na první straně a dal ji na Tabu.


, 4. 2. 2018, reakce

Dobrý den,

dokáže mi někdo prosím poradit, kde bych sehnala originální vydání knih od Rudolfa Kauschky:

1) Wandern und Klettern

nebo

2) Sang aus Iserwäldern

Děkuji moc za info!

ON


ON, 2. 2. 2018


občas, ale opravdu jenom občas v nějakém antíku, ale za nehoráznou cenu, a to se týká jen té Courandy a lezby, ty básničky ani náhodou, protože v Čechách se nachází jenom velmi omezené množství kusů. Dobrá zpráva je, že ty básničky jsou přebásněny do češtiny (použil jsem sloveso přebásněny, nikoliv úpřeloženy) a ve velmi brzké době vyjdou knižně - pokud mám dobré zprávy vlevo německy, vpravo česky.


V"H"V, 13. 2. 2018

další reakce

Vážení přátelé, budete-li se vydávat do lavinových oblastí, nový oddílový vyhledávač PIEPS je k zapůjčení u mě!

SKOL NEDORI


, 26. 1. 2018, reakce

Kdo má zájem o fotky z výstavy Horo Retro v Liberci v Lidových sadech, může se k nim dostat na tomto webu: 

 

http://www.hororetro.webzdarma.cz/main.html

Jirka 


Jirka Stanislav, 24. 1. 2018, reakce

Ahoj, na vánoce jsem našel pod Tabu vrcholovku i s krabičkou, usušil jsem jí a komu jí mám předat???

Jirka


Jirka, 8. 1. 2018


Volej 608275501

Dík


R.M:, 9. 1. 2018

Nebo volej mě 608523983. Jirko?

Bojsa


, 12. 1. 2018

další reakce

Savana,neodpočívá náhodou někomu v domácí knihovně Calanques Rock Climbing Guidebook,nebo jeho francouzká mutace? Pokud by majiteli nevadilo, postarali bychom se o jeho provětrání svěžím středomořským vzduchem. Díky, mám tel. 775888954.


Hoe, 13. 12. 2017, reakce

Počasí se nabízí ke shlédnutí dokumentu lyžařů, kteří byli s námi ve stejnou dobu v Gruzii na Ušbě. Protože to byl North face team, chtěli sjet severní stěnou severní Ušby.V filmu jsou fantastické záběry z hor. Doporučuju.

https://www.youtube.com/watch?v=dk0bAvz2rXE

 


Nedori, 5. 12. 2017, reakce

Zdeňku, už delší dobu nefunguje odkaz na historické vrcholové knihy. Nešlo by s tím něco udělat? Díky.


VencaŠ, 1. 12. 2017


Tak to je opravené! Koukám na to, je to moc pěkná kolekce, ještě že ty staré VK máme v našem archívy a ne v nějakém vzdáleném památníku národního písemnictví na okraji Prahy, to by se k nim už nikdo nikdy nedostal.

PS: musí se kliknout na obrázek starého zápisu v polovině pravého sloupce nabídek.


zs, 2. 12. 2017

další reakce

něco k pousmání

https://vimeo.com/228993594


vindiškréc, 24. 11. 2017


Šel jsem promazat staré vzkazy a pro jistotu jsem si to pustil ... ale se slovy klasika "Ty vole, koho by to napadlo" to tu ještě nechám. Navíc to má velmi čistý střih a kvalitu videa! Když někdy vidím ty dílka, kde beze smyslu řve bigbít a obraz se ztrácí v ostrém protisvětle ...


zs, 28. 11. 2017

další reakce

POČASÍ.

Savana. Tak jsem to v podmínkách naklapal červený  až do konce. Moje "meteostanice" kamenná zeď plus miska na dešťovku už zvrat nepředpovídaj. Koukal jsem na to a žádná pecka to letos nebyla. 80 lezeckejch dní a víkendy většinou mokrý. Ve středu tam Zdeněk šoupne vločky a máme do jara klídek. To je spousta času najít někoho kdo to bude příští rok dělat. Já si dám určitě pauzu.

Tak bacha na utržený šlachy při přechodu na překližku.

Bojsa


, 29. 10. 2017


Bojso, dík za super službu!!


majda, 2. 11. 2017


, 2. 11. 2017


, 2. 11. 2017

Díky bylo to fakt super ošetřeno.Jirka.
, 2. 11. 2017

kluci dík, bezva práce. Hruboskalsko má jeden z nejlepších webů.


Jimmy, 3. 11. 2017

taky se pridavam s podekovanim za denni aktualizace za celou sezonu


Krueger, 12. 11. 2017

Také se přidávám, často jsem využíval, sluší se poděkovat.


Jirka Vlasák, 20. 11. 2017

další reakce
Markéta Koudelková je odvážné děvče, miluje spáry a má za sebou již mnoho prvovýstupů. Na jeden takový můžete mrknout na tomto videu. https://youtu.be/doEzN7BET2M
Jakub Frič, 11. 10. 2017


M3 - dle tabulky mechové klasifikace ;-) (tím nechci shodit lezecký výkon nebo úroveň videa)
Littlefox, 11. 10. 2017

Většinu mechů cestou snědla, takže už je to v pohodě.


Vorel, 11. 10. 2017


, 11. 11. 2017


, 11. 11. 2017

další reakce

Ad Jezírka:

Kde je evidován dřívější výstup na Feuersalamander, jak se ta věž správně jmenuje, kdy a kým byla vylezena ? 

Byl místo nevhodné obi kotvy osazen normální slaňák nebo se to skáče dolů ?


retez, 11. 8. 2017


Savana,

Jedná se o snadno dostupnou věžičku u bivaku na Konicích (vedle Stejnojmenné). Od starších důvěryhodných borců vím, že kvůli dostupnosti lezeno již "před kristem" při raní stolici. Zřejmě z tohoto důvodu nebyla nikde evidována a to ani P.Prachtelem a nijak se nejmenuje. Dá se slézt a odvážnějšími asi i skočit. Uvedl jsem to do původního stavu, takže slaňák tam není. Nikdo ho tam nikdy nepotřeboval. Neřízené poněmčování dávno lezených balvanů, tady ještě navíc v kombinaci s OBI kotvou nebude na Hruboskalsku více tolerováno!!! Jak už jsem psal minule doba břiblblého dohadování skončila.Pokud by tito jedinci komunikovali s OVK, nebo alespoň s místními lezci mohli si ušetřit zklamání. Myslím, že jsem to vysvětlil dost srozumitelně a dále zde nebudu reagovat. Koukal jsem ale na tvé komenty v diskuzi na SO, tak pokud budeš mít přeci jen další otázky dej mi vědět a můžem dát někdy pivo a vše probrat podrobně. Nabídka debaty platí i pro lezce z Německa.

Bojsa 


, 11. 8. 2017

další reakce

Ahoj lovci a sběrači přelezů.Včera to bylo 35 let od prvovýstupu na Bránu cesta Schweinerein.Míra,hlavní protagonista výstupu mě říkal že to nemá přelez.Ví někdo něco víc?JUnger


Jiří Unger, 9. 8. 2017


Savana,

já v tom byl před léty se Šoumenem a zasákli jsme to pod vrškem na hraně. Nenašli jsme na hraně nic co by nás mohlo unést, leda brát při dolezu i spáru od varianty Lengáče, která je asi metr vlevo od hrany. Nerad bych tady něco rozpoutával, ale Hlouškova cesta kousek vedle se taky nedolézá při hraně, ale hranou dokonce spíše za hranou. Když jsou cesty takhle blízko u sebe je doslovný přesný popis nutnost. Já osobně trochu pochybuju, ale nebudu si tam po Kozlovsku přidávat volant. Potrénuju, zhubnu a třeba to příště klapne. Taky by mě zajímalo jestli někdo o prvovýstupu neví víc.

Bojsa


, 9. 8. 2017

Já třeba nevím nic.


štěpin, 31. 8. 2017

další reakce

Add.  "Vytloukani" .....myslim, že mnohý z nás tyto DDR výtecníky už ve skalách, v hospode, urcite "nevedomky" potkal....ale protože nikdo porádne vlastne neví JAK vlastne VYPADAJÍ, je prakticky nemožné v prípade zahlédnutí této "škodné" zahájit sledování/stopování/dohled nad jejich aktuálním pohybem a aktivitami. A druhak jsem presvedcen pokud by ONI vedeli, že my všichni kdo spolu mluvíme, známe jejich ksichty, možná by mohli bejt ponekud méne bezstarostný pri jejich aktivitách v našem revíru. Otázka tedy zní: zná nekdo zpusob jak, s ohledem na ochranu osobních údaju a soukromí, dostat jejich ksichty mezi lidi? Má je nekdo nekde? Umí je nekde vygooooooogl a treba rozeslat interne na soukr maily všem clenum? Nebo jakkoliv cokoliv jiného? Jsem presvedcen, že pohybovat se v cizím revíru kde si na mne všichni ukazují a riskovat " tvrdou lokální lekci výuky ceského jazyka" by je mohlo otrávit natolik, že se na to bud vyprdnou nebo odtáhnou zpátky do DDR. Co vy na to?


Martin D., 22. 7. 2017


Martine, tato skupina tu "škodí" nejakých 15 let a posun k lepšímu není žádný. Obávám se, že "starýho psa novým kouskum nenaucíš". V nekterých oblastech jsme jim kdysi chteli nechávat ve vrcholovkách dopis v nemcine, aby si uvedomili, že možná není všechno o.k. Nakonec nezbyly síly s tím dopisem neco delat, prioritne byl urcený do oblatí, které byly/jsou pro lezení zcela zavrené.


Jarda M., 23. 7. 2017

My ale žádné dopisy už psát nebudeme. Doba vecného priblblého dohadování, které nikam nevede skoncila !!! Po schuzi OVK Hruboskalsko letos na jare byli  nekterí z nich pozváni k osobnímu setkání s OVK s cílem si vše vyjasnit a domluvit se na dalším pusobení. Od té doby prestali komunikovat. Osobne to beru jako že si máme trhnout nohou. Nevím o žádné kauze kdy by lezci z Hruboskalska delali nové cesty a veže v zakázaných oblastech v Sasku, nebo tam sami provádeli nejakou údržbu s pochybným materiálem. Ani mi není známo, že by tam nekdo kradl vrcholovky. Tak proc bychom to meli trpet od nemcu u nás. Byl jsem osobne zapojen v kauze vrcholovky z Certíka (Drací skály) a vím bezpecne že nekterí nemectí lezci vrcholovky kradli a podle všeho tomu není konec. Proto me jsou Mathiasi G. tvé poznámky o Mirkovi Dušínovi u pr... Za me pro váš prístup, nulová tolerance. S tím Googlem moc neumim, ale našel jsem jednu fotku v CAO News 2009/10 na Horydoly.cz, bohužel z 2009. Taky bych uvítal nejakou aktuální.

Bojsa


, 24. 7. 2017

Za mne jakékoliv "zverejneni a rozšírení" PODOBIZEN škodné z DDR mezi cleny oddílu a další príznivce našeho písecku je v této fázi naprosté minimum a nemyslim se, že zcela neúcinné. Ono krást anonyme vrcholovky ci na pankace nekde neco vrtat když kolemlezoucí (kterých odhaduji je naprostá vetšina) netuší kdo jsem je úplne jiná liga, než vedet že už pri parkování mne muže nekdo poznat a nahlásit mojí polohu domorodcum. Nebudu rešit otázku pravdepodobnosti že je to odradí ci budou skutecne pristíženi pri cinu, ale mimimálne jim tím aspon dáme jasne najevo, že doba tolerance skoncila. A že "víme" kdo jsou...možná to samorejme nic nevyreší, ale furt lepší než sedet na prdeli a pocítat která další knižka zmizí v nenávratnu. Naposledy jsem letos s Nedorim objevili záhadnou "výmenu" vrcholovky provedenou v roce 2013 soudruhy z DDR na Kvetovou v Pleskotech!!! A to se pak jednomu ani nechce do takového notýsku vubec zapisovat. A taky by možná bylo dobrý pokusit se nejak systematicky zadokumentovat a nahlásit všechny tyto podezrelé "výmeny" místni OVK.


Martin D., 25. 7. 2017

Jak psal Bojsa, v prihrazech mezi Dogou a Orlojem je vežicka, v té polovicní knížce je jméno "Hafanek" a je to presne v tom stylu malicka knížka v malý, ale letovaný krabicce a oboje vcetne toho lustr háku z hornbachu zaslepený tím ružovým svinstvem.
Honza, 27. 7. 2017

Legálně to asi nepůjde tak, že to budeš dělat jako soukromá osoba. Pokud bys zveřejnění fotek, jmen a pod. stále ještě potřeboval udělat, jde to přes média (jsou na to docela tvrdá, ale jiná pravidla, než mají jednotlivci). 

Jestli chceš pomoct, nabízím Horydoly - tady je na mě spojení: jakub.turek@horydoly.cz nebo tel. 728 892 898 


Kuba Turek, 18. 9. 2017

další reakce

Skautská vež: uvolnený kruh. Pri slanování ze Skautské veže na Hrubici jsme zjistili, že slanák je uvolnený, tj.trochu se hýbe a vrže.
Bacha na to...


Pedro, 26. 6. 2017


Ahoj, je neco noveho se slanakem na Skautovi, da se pouzit?


, 13. 7. 2017

Se slanákem na Skautovi nic nového neni, ten je v porádku.

Slanák na Skautské veži bude v brzké dobe opraven, ale s trochou opatrnosti lze normálne použít.


R.M., 13. 7. 2017

diky za upresneni, spojil jsem si to automaticky se Skautem


, 13. 7. 2017

další reakce

Savana,

jeden spešl thanx pro poradatelky za první KSVíkend. Bylo to supr. Doufám že sága ješte nekdy prijedou. 

Bojsa


, 18. 6. 2017


My taky!

Moc DEKUJEME všem za úcast a za príspevky všeho druhu (kulturní, gastronomické, financní, konverzacní, rucní – rozumej priložili ruku k dílu). Výjimecný dík Šoumenovu popu v kapkách dešte a jeho «vypilovanému smyccovému prekvapení» i netradicnímu kvartetu buben-housle - kytara - piano. Velkým obohacením sobotního vecera pak bylo neplánované profesionální vystoupení devcat a chlapcu se zpevy, kytarami, kachonem a saxofony, nasvetlené odlesky mastných burtu nad ohnem.

Tak zas za mesíc!


Krys, 19. 6. 2017

Sága rozhodne rády prijedou :). Parádní ohnový vecer! ;)


Terka, 28. 6. 2017

Jasná vec, na príští ohen jsem tam jako na koni, tentokrát už snad krom cajonu i s lezením a nejakou hajlajnou :)


HanZiáš, 4. 7. 2017

další reakce
Ahoj, na Mariáši chybí vrcholová knížka.
Divous, 12. 6. 2017


Už je tam.


Bára, 23. 6. 2017

další reakce
Ahoj, na Úzký neznámý jsem našel zapomenutou srobovacku. Za popis vrátím. Telefon 77tri 217 8pet8.
Swobi, 11. 6. 2017, reakce
Ahoj, odpociva u me zanovni Walter+2x detska hlava z nastupu na Heinecke. tel.: 728 629 179 SaVaNa
M. Tregler, 30. 5. 2017, reakce

Ahoj, šel by nekdo zítra nebo ve stredu do Skaláku, pokud bude slušný pocasí? Pred nedlouhým case jsem presídlila do Turnova a nemám tam ješte mnoho spolulezcu. Kdyžtak: 776 891 382


Lucie, 22. 5. 2017, reakce

Na Galeonu je volná poslední pulstránka vrcholové knížky.


Jandee, 21. 5. 2017, reakce

Ahoj, dlouho jsem nenašel žádné hezké tricko s motivem Hrubice, které bych mohl nosit. Tak jsme si ho nechal nakreslit a natisknout. Mám toho bednu, takže než to nabídnu nekde po horobazarech, chci to prednostne dát se slevou sem, kdyby mel nekdo zájem. Mám velikosti S M L XL (jen pánské) Cena pro skalácníky je lidová za 250, jinak je to za 300.

foto: http://imgur.com/MnLoxoG

Pište na jan.kara@jsns.cz nebo na 777125800, mužu poslat nebo predat na Hrubici. 

gramáž tricka 200g/m, sítotisk

Karkanoid


Karkanoid, 19. 4. 2017


Ahoj, budou k dostání treba i na otvírání? :)


Z, 19. 4. 2017

nejaká praktictejší barva by nebyla? :)


Brcál, 19. 4. 2017

Ahoj, na otvírání bohužel nemužu a za trest se za to zbicuju, ale mohl bych se tam stavit v pátek, kdyby byl zájem. Jinak Nymburk nebo Praha. Barva tricka je volená prakticky, aby olezením vznikla co nejhezcí patina. Napríklad díra na bílé lépe vynikne. 


Karkanoid, 19. 4. 2017

to dej spíš na stánek u zámeckého parkovište event do hotelu štekl na recepci...


kverul, 20. 4. 2017

další reakce

Koukám, že za posledních pár dní tady spousta lezcu hlásí hnízdení ptactva. 

Díky moc za nahlášení a zároven bych vás chtel poprosit, kdybyste to príšte zkusili zapsat i na skalnioblasti.cz. (Není to složité, ale prípadne tady je návod jak na to: https://goo.gl/YB0ohk)

Aktuální hnízdení se tam zobrazí v mapce na titulní strane a cesta ve výpisu bude zvýraznena cervene. Je to prehlednejší než tady v diskuzi a myslím si, že se to takto dostane k vetší cásti lezecké komunity.

Díky


mstrnad, 4. 4. 2017, reakce

Ahoj, vcera nám ve Skaláku omylem pribyl v batohu pruvodce, 2 díl. Asi jsme ho nekomu omylem vzali nekde kolem Brány, Majáku. Ráda ho vrátím. Petra, 732965082, petra.jirkovska@seznam.cz


Petra, 2. 4. 2017, reakce
Bylo to dnes pekné, jen hanba srabum, kterí si lezou pro Horezdary pred zacátkem sezóny, ale místo podpisu pripojí jen necitelnou vlnovku....
Párty, 1. 4. 2017


Kamaráde,pokud se ten dotycný nepodepíše,jiste ví proc,vyleze tam normálkou a napíše se necím težším.Vzal ho cert,lže si do vlastní kapsy.Chudáci potomci.


Pytlík, 2. 4. 2017

Vcelku slusna teorie. Nechapu jak se nekomu muze v hlave neco takoveho usmyslet. Chudaci Pytlikovi potomci.


Gumofka, 5. 4. 2017

další reakce

Savana,

rozpadá se mi moje oblíbené triko se znakem TJCR na zádech (viz obrázek v aktuálních fotografiích). Mám v úmyslu si nechat udelat nový. Chcete ješte nekdo takový triko nebo mikinu? Bude to bílý potisk na tmavý triko (príp. mikinu), velikost znaku A4. Jestli jo, ozvete se mi na e-mail: rpeta@post.cz nebo zavolejte (774 159 963).


Kryska X<>----, 24. 2. 2017


V pondelí 6.3. budu oblecky objednávat. Jestli ješte nekdo triko nebo mikinu chcete, tak dejte vedet do konce tohoto týdne.

Dík, zdar


Kryska X<>----, 28. 2. 2017

další reakce
Ahoj, nevíte, jestli se dá ješte sehnat pruvodce Kozlov, Kacanovy Pohor (Chlum,Sochor)? Za jakékoliv informace budu rád na stepan.kaliba@gmail.com Díky, Štepán
Štepán, 28. 9. 2016


mívali ho v Turnove ve Sportu


mára, 29. 9. 2016

Já ho kdysi kupoval v hospode na Podháji (prímo pod Kozlovem).


Jirik, 29. 9. 2016

další reakce
Možná blbý dotaz, Každý jednou zacíná a tak se chci zeptat. Kam s dítetem na skály ? Dotaz upresnim, cestu si vytáhnu a asi bych byl radši abych na ratolest videl zespodu. Takže z toho je ryba. Do slanáku, dobiraku, proste nekam natáhnou smycku za hranu, treba i pres hadr nebo hranovou kladku a budu ratolest jistit zespodu. Muj dotaz je kde a jestli vubec je neco takového na hruboskalsku akceptovatelné ? Pochopitelne nechci rozdmýchávat diskusi na tohle téma prosté je tam a tam nebo absolutne ne stací.
Christ, 11. 9. 2016


Covece na tohle rybarení Hrubice NENÍ nejvhodnejší. To musíš cítit sám! Pokud chceš, aby skály zustaly zachovány pro další generace a Tvoje ratolest na nich mohla vzlínat až dospeje a nechodila tam s vnoucaty jen na kochandu do skanzenu, tak zkus radeji tvrdší cvicný terén (namátkou Povltavská žula, Ceský kras, atd..) Ono tem detem je vcelku jedno kde lezou, hlavne že jsou v pohybu. Pokud Ti jde primárne o písek v Ráji, tak me napadají Hodkovické plotny?? Ale to se musíš zeptat místních správcu, jestli je to tam možné. Obecne je rybarení na písku zakázáno bez vyjímky.


bobin, 12. 9. 2016

Bejvávalo, synku. Dnes se smí rybarit všude krome míst, kde to VK zakáže. Nevím, jak to je ve Skaláku a je mi to celkem jedno, protože tak nelezu, ale melo by se to tu zakázat. Jinak nechápu, co je rybarení za debilní styl. Snad se vytáhne fakanovi cesta, dobere se, poteší knížkou atd...


Mára, 12. 9. 2016

Dekuju za reakci,
asi nemá smysl vyvetlovat to co me k té otázce vedlo, to asi každý kdo má deti a né fakany, pochopí.
Ne každý má tolik možností lézt v parte nebo s partákem, který je stejne naladený na to že i "snadnou cestu" poleze decko pul dne. 
Zespodu je orientace a navádení prece jen snadnejší a uprímne i bezpecnejší. 
Jiné oblasti jsou samosebou jisté rešení. 
Pamatuju si naše zacátky v ráji pravda pred 25 lety a stav skal byl tenkrát opravdu jiný dnes je to na mnoha mistech opravdu tragické. 
Každopaádne dekuju za slušnou reakci a vlastne i za ty fakany protože si jenom  potvrzuju, že každá spolecnost má své slušné a hulváty.
Kdybych byl hovado tak se ptát nebudu, ale protože nejsem slušne jsem se zeptal. Bobin mockrát dekuju, Máro tobe taky.


 


christ, 12. 9. 2016

A jenom poznámka jedno to detem urcite není zvlášt když do Ceského ráje jezdíme od malicka.
Myslím že by stálo za úvahu kdyby správci skal s VK zkusily vytipovat  a navrhnout místo, kde terén a charakter skály nebo masivu umožní udelat o neco bezpecnejší cestu na písku kterou bude možné využít k základnímu treninku venku. Stena ani po metru zanýtovaná žula to urcite nahradit nemuže. 
Ale ješte jednou dekuju


christ, 12. 9. 2016

Opravdu sis pro svuj dotaz vybral blby server. Skalak bych fakt nechal jako jakysi skanzen, kde se prazakum nelibi. Takze vem deti na Susky, Discovery tam napriklad taha deti normalkou na Vlajkovou. A pokud mermomoci chces do Skalaku, tak si holt najdete nejakej bezvyznamnej zastrcenej sutr, kde vas nikdo neuvidi a neuslysi a neptej se tady. Jestli ve Skalaku lezes uz 25 let, tak urcite nejake takove misto vymyslis.


jx null, 12. 9. 2016

Uprímne mám pocit, že jsem si vybral velmi dobre protže treba na serveu dopravního podniku Karlovy Vary by mi žádnou lepší odezvu neposlali. Ten dotaz byl jasný a odpovedi taky. Dekuju za ne. 


christ, 12. 9. 2016

lhári


zapsal, 16. 9. 2016

Opravdu je tak težké zachovat slušný a vecný rámec diskuze. Opravdu je treba být hrubý a delat z lezcu arogantní skupinu osob neschopných slušné diskuze?
Jan, 19. 9. 2016

díte si 30 metrovou stenu neužije, neco osmi-, desetimetrového už ano, tím spíš že ho nahore pochválíš a necháš zapsat do knížky. a tech osm metru mu vyradíš i z vrchu.

naštvané odpovedi chápu, protože na debilní dotaz blbá odpoved. rybarení nejen že není akceptované, je v pravidlech pro pískovcové lezení výslovne zakázané (tedy ne jen na hrubici)

pokud chceš rybarit, fakt nechápu tvuj odpor k sportovce vynýtované po metru


Láda, 20. 9. 2016

Omlouvám se všem za dotaz a už to neudelám slibuju. Proste jsem se jenom zeptal na naprosto obycejnou otázku. 
dekuju všem ucastníkum a prosím admina aby celou tuhle kšandu smazal, protože je opravdu k nicemu. 
Už jsem se spojil se nekterými správci skal v lokalite a situaci jsme si vyjasnili osobne a ke spokojenosti obou stran.
Opravdu jsem nechtel nikoho urazit a janovi dekuju za slova, která já bych se napsat zdráhal.


christ, 20. 9. 2016

Ahoj. Než bude vše smazáno, dovolím si prispet i já. (Naše) deti do skal patrí! Pokud chceme, aby tady vubec nejaké skály zustaly zachovány, mužeme k tomu výrazne prispet práve výchovou budoucích generací. Koneckoncu, máme to tu ne jako dedictví našich otcu, ale propujceno od našich detí. I kdyby mi skály byly úplne fuk (s tím že jsou stejne predurceny k zániku), vím, že práve dnešní omladina bude jednou temi, kdo mi vrátí tu nevdecnou službu a budou me ve stáru brát do skal zase oni. Svoje fakany do skal beru. Investuji tak nejenom do budoucnosti svojí ale i do budoucnosti techto skal. Všechny kritiky vyzývám, aby zašli do oblasti po-pá dopoledne a posoudili praktiky adrenalinových skupinek, které mají v oblibe zde v techto hodinách pusobit. Detská bosá noha tady opravdu zla nenapáchá. Až budeš na Hrubici, ozvi se mi. Vezmeme si Tvého fakana/ moje fakany na lano mezi sebe. Verím, že si to užijeme všichni. 737083549 Martina
Bitch, 20. 9. 2016


Lubrr, 18. 3. 2017

V Bezdecíne nad klavírem je pekná skalka.
Lubrr, 18. 3. 2017

další reakce
Ahoj Mám dotaz ,jak dlouho vetšinou trvá než pískovec oschne po desti? Zákaz platí i pro bouldering? Predem dekuji za odpoved. Ahoj Michal.
Michal, 1. 8. 2016


Ve Skaláku 2 dny a týká se to pochopitelnme i boulderu.


zs, 1. 8. 2016

Dekuji . Je jasné že veškerá pravidla bujdem respektovat i za cenu toho že si nezalezem a odjedem . Dovolená se krátí a za pocasí je jasné že nikdo nemuže. Ješte jednou dík
Michal, 1. 8. 2016

Tak mužeš jet lézt na Sušky nebo Panták, boulderovat treba do Tanvaldu


, 2. 8. 2016

Po dešti je na lezení nejvhodnejší Jizerská žula.
Pinda, 2. 8. 2016

Dík za návrhy ale zaplacena dovca s rodinou v Sedmihorkach . Chtel jsem jen starší dceri doprát trochu písku kterej ješte nelezla snad to ješte dopadne.
Michal, 2. 8. 2016

další reakce

Zájezd

Velevlazni velelezci,


Velemoznost zajezdu do velehor!!!!

Dame-li do patku zavazne 6-8 lidi s uchylkou na skialp, snehove radovanky a bobovani, zajistim chatu pri Poprdskem plesi (samo i kurz preziti v lavine od Ladi). Termin 15-18.3

Zavazne prihlasky posilejte T. Holikovi 724809636

Vas T. Holik
Promítání - aktualizace

23.2.19:00 Na Výšince. 'Sympaťáci roku 2016' promítnou svůj (první český) výstup na Nameless (Trango) tower. Dál je na programu (doufám) Nedori, plus případně nějaké další živelné přídavky. Tak doražte.

  Magnusek

Zemřel Vláďa Haleš

31. ledna 2018 z našich řad odešla ve věku 87 let další lezecká legenda našeho kraje- Vláďa HALEŠ

na Gardenparty v r. 2016. Přiťukávající ruka patří saské legendě, Herbertu Richtrovi. Vláďu to však ve výkladu nezastaví...

celý článek

32. Výroční schůze TJ Český Ráj

se uskutečnila za účasi 54 členů (tj. 43,2%) v sobotu 27. ledna od 18.00 hod. na sále hotelu Karel IV. v Turnově (tak jako již několikrát). 

Program schůze:

17.00 - Otevření sálu

17.40 - schůze výboru

17.00 - 18.00 - Prezentace

18.15 - Výroční schůze

- zahájení (Homolka)

- schválení programu

- volba komisí (volební, mandátová, návrhová)

- zpráva o hospodaření (Starý)

- zpráva Kontrolní a revizní komise (Holík)

- zpráva o sportovní činnosti (Klonfar)

- zpráva předsedy, plán akcí na rok 2018 (Homolka)

- přestávka

- diskuse

- volby

- schválení usnesení

20.15 - guláš

20.30 - 23.00 volná zábava


Děkuji za účast

G.

Zlatý cepín 2018

Veškeré potřebné informace naleznete v tomto PDF souboru.

Otvírání Skaláku aj.

Tradiční jarní zájezd se letos uskuteční do Českého Krasu o víkendu 23.-25.3. Další víkend jsou Velikonoce a v dalším, v sobotu 7. dubna bude Otvírání Skaláku s večerním bigbítem v Kacanovském kulturáku. Ostatní včas upřesním, to jen abyste si mohli zafajfkovat do diáře.

Čus G.

Archív aktualit:
2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017,

TJ Český ráj
428 historických fotek


Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2018
kontakt: Zdeněk Strnad