Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
-1
Lezecké podmínky:
V zimním období
Hruboskalsko pro
lezení uzavřeno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Článek na serveru hruboskalsko.cz
Horotábor Skalák 2019

Loňskou zimu jsme s dětmi chodili popolézat na Jablonecký Makak. Při debatách s Frantou a Ilonou se probírala i myšlenka letního lezeckého tábora pro děti. Slovo dalo slovo, do projektu jsme zapojili další kamarády a díky jejich podpoře nadešel 4.srpna v Sedmihorkách na Turnovské den D.

 

Přiznám se, že týden před akcí jsem měl trochu obavy jak to zvládneme a obstojíme. Poslední noc jsem toho moc nenaspal a jak se nakonec ukázalo nebyl jsem sám. V plánu byla celotáborová hra, ale nakonec jsme jen drželi nějakou osu na téma filmu Jak dostat tatínka do polepšovny a program upravovali ze dne na den, hlavně s ohledem na počasí. Děti se nejprve učily navazovat a slaňovat. Pak podle "výkonnosti" probíhalo lezení . První dva dny jsme lezli ve Skaláku. Na středu zapršelo a tak jsme vyrazili na výlet po vyhlídkách a jeskyních. Den byl zakončen stezkou odvahy a nocí v bivaku. Ve čtvrtek se děti zdokonalovaly v uzlech a odpoledne byla lanovka v Malebném údolí. V pátek byl přesun na Bezděčín a intenzivní lezení. V sobotu jsme pro déšť stihli už jen malou procházku a slaňování. Neděle byla ve znamení úklidu a debordelizace chaty, zakončení, medaile a předání rodičům.

 


Během tábora se děti vzdělávaly nejen v lezení a věcí kolem něho, ale také ve zdravovědě. Na tohle téma připravil náš táborový lékař Tatuš tak zajímavou přednášku, že jsme ji se všetečnými dotazy dětí za jeden večer ani nestihli a museli jsme ji dokončit další den. Díky piánu a saxofonu měly děti  parádní budíček před každodenní rozcvičkou a večer spolu s dalšími vlastními nástroji byla muzika. Hry a soutěže na žebříku, lajně, kolíkovaná a hajzlbába vyplňovaly další program stejně jako trampolína a bazén na Koupáku. Takže si to děti užily i bez mobilů a tabletů a týden utekl jako voda.No a co dál. Při zhodnocení jsme se na základě pozitivních ohlasů od dětí dohodli v této aktivitě pokračovat. Příští rok je na programu Tisá. Doufejme že bude méně vos. Nakonec bych chtěl poděkovat všem kteří se na bezproblémovém chodu tábora podíleli, Iloně, Kláře, Helence, Fandovi, Honzovi, Gumofkovi, Tatušovi a všem ostatním, kteří ho nějak podpořili. Dík.

Bojsa


  zpět ...
TJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Mer de Glace, Milan Meier a Viktorie Karoušková, 1967.

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy