Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
0
DO ZRUŠENÍ VYHLÁŠENÉ KARANTÉNY KVŮLI
KORONAVIRU NEBUDOU AKTUÁLNÍ LEZECKÉ
PODMÍNKY ZADÁVÁNYParkoviště v Českém ráji uzavřena!

Z důvodů je porušování zákazu pobytu více než dvou osob na veřejných místech (vyjma členů jedné domácnosti) a nedodržování povinného minimálního odstupu lidí 2 metry je, z rozhodnutí místních obcí, s platností od 1.dubna 2020 do odvolání uzavřena velká většina parkovišť Českého ráje:

parkoviště pod hradem Valdštejn – uzavřeno, parkoviště u hradu Valečov – uzavřeno, příjezdová silnice z obce Ždár do místní části Příhrazy – uzavřeno (vyjma místních) parkoviště, areál U rybníka, Žehrov – uzavřeno, parkování vozidel na vyznacených veřejných prostranstvích v obci Ždár – uzavřeno, Drábské světničky – uzavřeno, centrální i další parkoviště v obci Malá Skála – uzavřeno, parkoviště pod Drábskými světničkami, Dneboh – uzavřeno, parkoviště, Olšina – uzavřeno, parkoviště u Jizery, Mnichovo Hradište – uzavřeno, stání podél silnic, okolí Valečova, Drábských světniček – zákaz, Prachovské skály – všechna parkoviště uzavřena, Riegrova stezka – uzavřeno, parkoviště U Kalicha, Besedice – uzavřeno, parkoviště „u lomu“, Michovka – uzavřeno, parkoviště u bývalých lázní Sedmihorky – uzavřeno.

aktuální stav: ceskymrajem.cz + weby místních obcí, kde jsou i celá znění místních vyhlášek o zákazech

Sobota 4.4.2020 - 8:00
Na území Libereckého kraje jsou uzavřena a kontrolována všechna veřejná parkoviště (kromě výše uvedených se skal dotýkají např. i Frýdštejn, Ještěd, Svojkov, Sloup nebo letiště Hradčany). Stejná situace je i v Ádru, Teplicích nebo v Labáku (viz. Upozornění na omezení parkování v chráněných územích CHKO LP).

PROSTĚ NIKAM NEJEZDĚTE, JEDEN DVA VÍKENDY TO PŘECE JEŠTĚ LZE VYDRŽET!


Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Článek na serveru hruboskalsko.cz
Jarní oddílový zájezd- Kácov na Sázavě

se uskuteční o víkendu 20.-22. března. Z Turnova je to 146 km (1,5 hod.). Průvodce na skály najdete na http://www.lezec.cz/pruvodcx.php?key=1549 , jsou tam cesty pro všechny výkonnostní kategorie. Ubytování je předjednáno v penzionu Bisport Kácov ( https://www.bisport-kacov.cz/ ). Do skal je to asi 2km. Je tam společenská místnost a dětský koutek, kde se o nás budou během večera starat co se týče nápojů.

Info o ubytování:

Protože vás je více jak 20 osob, nebudeme po vás chtít doplatek za topení, který chceme po malých skupinkách. Cena je tedy 245,-/os/noc včetně poplatků obci, pokud budete mít vlastní spacák, kdo bude chtít zapůjčit lůžkoviny, doplatí 100,-/os/pobyt.

Snídaně, večeře není problém, tento víkend budu k dispozici i já, tak se o vás po jídelní stránce ráda postarám:) Snídaně i večeře jsou v zimním období podávány v klubovně (společenské místnosti). Čas snídaní přizpůsobíme dle vás.

Snídaně jsou podávány formou švédského stolu: najdete tu kávu, čaj, horkou čokoládu, kakao, pečivo, šunku, sýry, máslo, marmelády... zeleninu, cereálie... Každý si vezme na co má chuť.

Večeři si můžete vybrat z nabízených jídel , jelikož nejsme restaurace, je možné se pro skupinu vaší velikosti zvolit max 2 jídla, která uvaříme. Další možnost večeře je kýta z grilu. K večeřím je možné připravit polévku (gulášová, brokolicová, pórková, květáková, tomatová). 

Rekapitulace cen:

Ubytování: 245,-/os/noc

lůžkoviny: 100,-/os/pobyt

snídaně dospělý : 90,-/os

snídaně dítě do 10 let : 65,-/os

večeře: 90,- /os  (pečené kuře, guláš, kuře na paprice, zapečené brambory) 

příp. s polévkou za 120,- /os  

Kdo víte, že chcete jet, napište mi prosím na mail (homolka.miloslav@worldonline.cz), 2 týdny před Vás obvolám a domluvíme se jak s jídlem ap.  zpět ...
TJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Milan Meier, lezení na písku.

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy