Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
1
Lezecké podmínky:
Skály velmi mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Oddílové zájezdy
... zpět do přehledu článků
Breithorn 2006 (R. Müller, L. Nejedlý, M. Stanek)
Minulý týden jsme byli (já + Láda Nejedlý + Milan Stanek) ve Švýcarsku ve Walliských Alpách. Puvodne jsme sice chteli jet jako obvykle do Chamonix, ale v Zermattu meli lepší predpoved a to rozhodlo. (Bohužel jsme netušili, že to maj asi jen aby tam prijelo víc Japoncu, protože tam bylo stejne hnusne jako v celých Alpách).Rízek na terase bivaku Rossi Volante.

S nadšením jsme zaparkovali v Taschi a jeli dokonalým švýcarským vláckem do Zermattu a dál lanovkou na Klein Matterhorn. Aklimatizaci jsme vynechali, protože na bolest hlavy se dá vzít prášek, ale na unavený nohy nepomáhá. Tím jsme docela snadno nabrali výšku do 3800m a pak už jsme došli pod jižní stranou Breithornu k bivakovací budce Rossi Volante na skále nad ledovcem.Spodní cást severní steny.

Meli jsme v plánu vylízt neco v Severní stene Breithornu - na vrchol Roccia Nera. Druhý den pocasí nic moc, lehce snežilo, ale presto jsme vyrazili do steny.Pohoda na štandu - Milan.

Naštestí pod nástup se šlo z kopce a pak jen chvíli po rovine pres sedlo Schwarztor. Prelezli jsme okrajovou trhlinu a dál ledovým polem ke skalní stene. To už zacalo porádne snežit a snežilo celý den, a až okolo pulnoci, kdy jsme dolejzali na vrchol se vyjasnilo. Nekolik dýlek pod vrškem to už vypadalo na bivak, ale díky hrozný zime jsme to valili nahoru i pri celovkách. Kolmý žlábek pod vrškem byl docela zážitek a docela jsme si zkousli. V noci jsme s trochou štestí trefili zpátky k bivaku a druhý den jsme byli zpátky v Zermattu. Zbytek zájezdu jsme lezli v Ratikonu, ale pocasí nebylo nic moc.Žlábek v horní tretine.
Sestup normálkou.
Sušení cajku a varení v Ratikonu.


Vylezeno:

Breithorn - Roccia Nera, cesta v S stene "Grassi-Bernardi" klas. ED, V, 80°Richard, 21.8.2006
TJ Český ráj
431 historických fotek


Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy