Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
1
Lezecké podmínky:
Skály velmi mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Oddílové zájezdy
... zpět do přehledu článků
Nedoriho opoždené, ale prece jen povídání z Ostrovu…

Ve dnech 31. 5. - 10. 6. 2012 jsme ve složení Ivka, Bobrice,Martina, Holis, Gomi ml, Cicvik, Špek, Richard, Peta, Pepard, Henri, Bobr,Štepán a Nedori  navštívili Anglii a tentokrát i Wales.

Let probehl bez problému, jako i pristání a následná zápujcka aut. Jediný nedostatek byl pri prebírání zavazadel, Richarduv bágl byl odeslán nekam jinam než do Leedsu, kde byl ocekáván. Tak jsme jednu noc strávili u Ann a cekali na batoh. Ten byl ale buhvíkde. Richard to vyrešil v klidu po anglicku, deky na spaní si pujcil od Ann a vyrazili jsme do Heathersage, kde dokoupil sedáky a lezecky.

Kemp stejný jak loni, možná i díky ne moc ideální predpovedi pocasí ne tak plný. Nicméne byli jsme pripravení na všechno, takže obcasná tricetihodinová preprška nás nemohla rozházet. I pres nepríznivé pocasí jsme lezli v oblastech Stanage, Burbage, Birchen,Curbar a Millstone.

Zmínil bych jen namátkou Curbar, kde se Špekovi povedlo OS solo spáry The  Right Eliminate E3 5c, vec,na kterou se místní lezci, krom specialistu, bojí jen podívat, Cicvikuv OS cesty Usurper E4 6a, já a Špek jsme spolecne zdolali Moon Walk E4 6a, kde si Petr v horní cásti pripadal jako na Kalichu a dost si to užíval.

Taky nesmím opomenout další den návštevu v Millstone. Tam se lezly veci jako Saville Street E3 6a v podání Gomiho, Richard vyboudroval Technical Master  V4 (6b), já jsem vylezl se Štepánem The Mall VS 4c, pak pár nadejných pokusu v London Wall E5 6a, která nakonec letos znovu nepustila v kuse, ale hlavne pecky v podání Cicvika a Špeka nejdrív Kuba toproupnul Masters Edge E7 6c a pak OS solo Edge Lane E5 5c – 18metru hrany - v naší klasifikaci neco mezi sedmickou a osm béckem, ale když jsem to lezl TR a podíval se v klícovém kroku na zem tak mi bylo na blití.

Mezitím Špek nakukoval do Green Death E5 5c, už dle názvu pekná cesta. Nepovedlo se mu dosáhnout do „dobrýho“ chytu, ze kterého by pak bylo jen pár krucku ke skobe pochybné kvality a pak  na vrchol. To vše v asi deseti metrech bez jištení…

Pak následoval Cicvikuv životní  pokus v Masters Edge. Jištení v díre tricamem priraveno, jistic Špek pripraven, kamera,  matrace i chytaci pripraveni. Kubik lezl jak ho známe, v klidu, s prevahou. Fotografum se potily prsty na spouštích aparátu, jisticum se tajil dech a Anglicanky slabších povah omdlívaly. Holt úsmek kecky v posledním kroku ze kterýho “prej" už nejde spadnout, pripravil Kubu o prelez. Následovalo  dvanácti metrové éro metr nad zem…

Vecer jsme to lehce zapili a vyrazili jsme do Walesu. Cestou jsme se zastavili na Raven Tor, patrne nejlepším vápencovém klifu v Anglii, kde Richard málem onsajtnul 7b+, které pak Kuba flešnul. Henri  a Bobr tam smahli nejaké 7a a jeli jsme dál.  Predpoved byla porád nepríznivá, ale naší dobré parte to nevadilo. Ve Walesu jsme meli od Anne domluvené spaní na chate, takže jsme mohli využít výhod chaty, vcetne sušení vecí, varení, sprchy atd. Nekterí z nás vyrazili na Snowdon – nejvyšší horu Walesu, nekterí lezli  v LLanberis v previslých sektorech, proste pohoda v nepohode.

Na záver bych chtel zmínit návštevu u Patrika Littlejohna - predsedy asociace horských vudcu, který nás pozval k nemu domu na pivo a druhý den nás vzal na lezení na morské útesy v Craig Doris, kde jsme meli možnost ochutnat pro nás neobvyklé lezení ní na bezmála padesátimetrovém útesu po vlastním jištení ve skále pochybné kvality. Po prelezení cesty Gold Tip  E4 5c, když jsem dobíral Gomiho a pritom pozoroval delfíny v mori jsem se znova ujistil, že to lezení je fakt dobrá vec.


Nedoriho mancaft 2012 – Snowdonia Wales


01- Ztraceni v mlze – Stanage


02- Petr a Štepán – bouldering ve Stanage


03- Kuba – slavný bouldr Deliverance – Stanage


04- Kuba –Deliverance ješte jednou – Stanage


05- Kuba – Ulysses´Bow E6 6b – Stanage


06- Petr s ostrovní výbavou – Curbar


07- Petr – bouldering – Curbar


08- Pohoda v místním Pubu


09- Bobr stoupá – Millstone


10- Kuba – Master’s Edge E7 6c – Millstone


11- Nedori levituje v London’s Wall – Millstone


12 – Rajbasový nástup pod Snowdon


13- Bobrice drtí – Millstone


14- Petr – Craig Doris


15- Petr a more – Craig Doris


16 – Bobr vysmátýTJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Chata v sedle Váhy zima 1968 HO Liberec

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy