Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
1
Lezecké podmínky:
Skály velmi mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Oddílové zájezdy
... zpět do přehledu článků
Vercor a Buoux 2006 (BeRo)
Na zacátku dubna jsme ve složení: Jirka VONKA (HK Vyšehrad), Robin GREBÍK a David BERÁNEK (TJ Ceský Ráj) zajeli okusit francouzského vápna. Cílem byla méne známá lokalita Presles v pohorí Vercor približne 80 km JV od Lyonu. Jedná se o 250 m systém útesu cítající okolo 200 dobre (2-3 m) zajištených cest nýty a borháky.Stolové hory Vercoru
Robin v 1.délce Et on tuera tous les babas (6c)
Bery v 4. délce a traverzu Et on tuera tous les babas (6c)

Svým tvarem pripomíná spíše stolové hory s pohodlným nástupem a príjemným useklým dolezem bez obvyklého sápání se sutí. Oblast se nachází zhruba 1000 m.n.m., a tak nás po jednom lezeckém dni, kdy se nám podarilo prelézt devíti délkovou cestu Et on tuera tous les babas (6c) v trochu rozlámané skále, vyhnalo husté snežení do teplejších kraju – profláklá sportovní oblast Buoux.Jirka v Déverdur (7a)

S presunem se pocasí radikálne zmenilo a za pár lezeckých dnu jsme si prodreli prsty na cestách obtížnosti 7a (vubec ne RP) a lehcích. Prelezli jsme víceméne zdejší povinné klasiky jako Scorpion, Pepsicomane, La Béda apod.

S rozporuplnými dojmy z poctu lezcu padla volba na zpátecní ceste okusit štestí opet v Presles, ale tento rok nám pocasí nepožehnalo. Nicméne kontakty s prátelským a pohostinným národem francouzu byly navázány a tak príští rok hurá do toho!


Robin 30.5.2006TJ Český ráj
431 historických fotek


Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy