Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
1
Lezecké podmínky:
Skály velmi mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Oddílové zájezdy
... zpět do přehledu článků
Stubaital 2006
Zpráva z víkendového výletu na rakouské ledy ve Stubaitalu.

Akce se zúcastnili: Jirka Janoušek st., Milan Stanek, Richard Muller, Martin Konfar (Magnusek), Lukáš Rakoncaj, Tomáš Hordler, serazeno podle veku.

Vyrazili jsme v pátek odpoledne z Turnova 2 auta smer Innsbruck. Výlet se mírne zkomplikoval už v Rozvadove, kdy naše auto celník nekompromisne otocil pri kontrole dokladu. Poucení: na starý vobcanky se už do EU od 1.1.2006 nejezdí. Po krátké porade jestli pojedeme zase do Labskýho dolu nebo na Mosta na stenu, jsme si rekli, nejsme preci horší než nejaký Cínani. Ty to taky jezdej bez dokladu. No nebudu to moc rozepisovat, za hodku jsme s Magnuskem byli za cárou a Lukáš s pasem v pohode prevez moje auto a jelo se dál.

V sobotu ráno jsme po noci na parkáci v Neustiftu vyrazili na skialpech smer Pinnistal (skoro nejlepší sektor v Tyrolích) a asi po 6km stoupání nás místní horoslužebníci otocili, že prej zrovna padaj laviny a nechce se jim nás zachranovat. Fakt je že cestou jsme potkali pár lezcu s piklama mírících dolu, ale nic nám nerekli a asi si rekli at si to taky vyšlápnou. Bylo nám to divný,že jdou tak brzo dolu, ale ríkali jsme si, že jim asi pohled na vyhlášený mixo-ledy srazil morál.

Tak tedy rychlý presun k autu a do vedlejší oblasti. Naštestí tam je všude ledu hafo. Odpoledne jsme s Magnuskem dali 4 dýlkovej led Schneewittchen , standartne za 4+, my jsme ale dolezli nahore nejakejma výrazne težšíma mixíkama. Míla s Jirkou dali lehcí ledík vedle a Lukáš s Tomášem povesili pytel pro nedostatek ledu ve 3. dýlce ve Zvergu. Vyspali jsme se tentokrát v seníku, tak paráda. V nedeli jsme se vrhli na Mischbachfall, kde já s Magnusem jsme vybojovali levou cást s místy volne visícíma soplama z previsu, tak za WI6, a kluci levou cást za WI4+ až WI5. Z tohohle ledu je na záver pár fotek. V pul ctvrtý jsme byli dole u auta a v pul desátý vecer zase doma na kanapi.

Pocasí mimo snežení v sobotu odpoledne slunecný, takže výlet nemel chybu.2x Magnusek v 1. délce.


Magnusek pod štandem.
Ríša Müller v 2. délce.
Tomáš Hördler v 1. délce pravé cásti steny.
Tomáš Hördler na štandu 2. délky.
Ve vrcholovém žlabu.


Ríša "Doktor" Müller, 28.únor 2006
TJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Lebka-Stará cesta R.Kuchar,Kupka 8.5.1955

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy