Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
1
Lezecké podmínky:
Skály velmi mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Oddílové zájezdy
... zpět do přehledu článků
Meteora - podzim 2010
Tak, jako témer každý podzim (poslední dobou i jaro), jsme odjeli zregenerovat (nebo znicit ?) svá tela do recké Meteory. V období 21.9. - 3.10. jsme zde, krom jednoho deštivého, strávili 10 krásných dní v sestave: Gomi, Radek Meier, Šoumen, Dita, Sojkovi, Pribylovi a v 1. týdnu nás doplnili Michal, Simona a Jura, kterí sem prijeli o pár dní drív.


RM s Tuckovými na Hexenhals na Ambarii- VI-.
Pocasí bylo celkem konstantní (krom toho jednoho dne), polojasno, oblacno, 22 - 26 st.C. Na denním rozvrhu také není co vylepšovat, pres den lezení, vecer taverna u Fešáku, ci Máji.


Sojkovi na 4. pilíri Deltavandu- V+.
S Radkem na Augenscheinu v Gamawandu VII-. Cesta zacíná 70.metrovým traverzem, kde se me (pri 9. návšteve Meteory) podarilo hodit svou první tlamu (asi 238 cm do nýtu).
Radek v Ceste bratrí VII+ na Heiliger Geist.
Díky pravdepodobne vlhcímu roku zde bylo možno nalézt houby v každém zákoutí (nezamenovat s želvami- ty se hýbou). Dita s Pribylovými pri pravidelném cištení reckých hribu.
No a po veceri rychle k Fešákum.
"Prekrížení" týmu na veži sv. Barbory. Pribylovi v traverzu Ostkanty V-, Radek s Šoumenem na místním spárovém "kotli".
Mým hlavním cílem zájezdu (mám-li zde nejaké), bylo dolezení dva roky starého projektu na Zisternenwandu. Do 70-metrové steny jsem dal predloni 3 nýty a štand a od té doby jsem se do toho nejak necejtil. K mé velké radosti se do toho nyní uvolil Radek a v klícových dvaceti metrech cesty se se 4 nýty prošel s lehkostí sobe vlastní.


První nýt jsem díky "bravurní" smyckovací technice predloni dal v 25 metrech. Rozhodl jsem se však, abych cestu neodsoudil k zániku (to budou fronty), že dolu 3 nýty doplním. První jsem si dal do nejhoršího, asi 6 nad zemí .
Nad puvodne 1. nýtem, asi 5m pod štandem. Vše jde dobre.. .
To už ke štandu dolézá Radek....
U štandu prebrala oteže hruboskalská fréza, ... a už ho tam sází.
Záverecný komínek Radek galantne prenechal mne (v tu chvíli jsem z toho moc velkou radost nemel). Nad cestu jsme dali slanák, do spodku jsem pak ješte doplnil ty dva nýty pro sportovní vyváženost smeru a bylo.

Cesta se jmenuje Steile Welt (neco jako Kolmý svet) a klasifikaci jsme vzhledem ke skutecnosti, že to Radkovi prišlo k posouzení moc lehké a mne moc težké ustálili na cisté VII. Však oni to ty masy lidí kdyžtak doladí.


ToPo cesty.
Tak uvidíme, kdy zase príšte.Gomi, 10.10.10 .
TJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: 3-5413 Kapelník-Jeschkeho.c. 29.5.1955 B.Svatoš,Šimon

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy