Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
2
Lezecké podmínky:
Skály mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Oddílové zájezdy
... zpět do přehledu článků
Hochkönig 2006 (R. Müller, J. Cicvárek)
O víkendu jsem byl s Kubou Cicvárkem v Rakousku, oblast Hochkönig. Pres mírne patagonský pocasí se docela zadarilo. Vylezli jsme jednu z nejtežších a nejhezcích cest v oblasti, Opera Vertical IX- v západní stene Torsaule. Cesta má celkem 8 dýlek docela vyrovnané obtížnosti, zacíná previsem, kde to je nejtežší a potom už to je kolmé lezení v prvotrídním vápenci, v plotnách. Cestu jsme vylezli OS (tj. lezli jsme na strídacku a prvolezec vždy OS), díky zime bylo v plotnách alespon dobrý trení. Taky trénink z Panteonský plotny docela pomohl.Nástup pod Z stenu Torsaule.

Druhý den se Kubovi podarilo dát ješte levou nástupovou variantu (2. délky) Hardrock variant za IX, stylem PP na druhý pokus. Odpoledne potom zacalo snežit a pocasí se definitivne zkazilo, tak jsme sbalili stan a ustoupili do nižších poloh.
Kuba v plotne ve strední cásti steny.

V oblasti je spousta dobre odjištenej cest i nižších stupnu obtížnosti od 7- a urcite stojí za návštevu. Prístup je cca 2hod od auta a stanovat se dá prímo pod stenama. Základní informace jsou v pruvodci od J. Nováka Severní vápencové Alpy, který prestože obsahuje radu nepresností a ponekud chaotické popisy, pro orientaci postací.Richard, 4. dýlka.
Kuba, 6. dýlka.
Kuba, pohled ze štandu k ledovci Hochkonigu.
Richard, horní cást steny.
Kuba, slanení.
Naše orlí hnízdo pod stenou.Richard Muller + Kuba Cicvárek, 12. VI. 2006TJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Milan Meier, asi prvovýstup v Teplicích, 1961.

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy