Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
2
Lezecké podmínky:
Skály mokré,
lezení zakázáno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Zavírání a Otvírání Skaláku
... zpět do přehledu článků
Zavírání Skaláku 2004
V sobotu 16. ríjna 2004 probehlo Zavírání Skaláku v pocasí, pripomínající spíše mycku u pumpy. Brigáda však probehla podle plánu a ani tato slota neodradila 90 fandu, kterí prijeli pripravit Skalák k zimnímu spánku. Díky vedení Hotelu OREA Lázne Sedmihorky od rána fungoval restaurant na Koupáku, tak se bylo kde usušit a ohrát. Odmenou pak byl všem, personálem Lázní pripravený guláš s chlebem.

Prehled akcí:

a)Protierozní zábrany pod nástupem na Údolní Podmokelskou.

Vlivem erozí a obrovského poctu lezcu, nastupujících každorocne do Údolky byly puvodní zábrany zcela shnilé a nefunkcní. Proto zde byly z pripravené kulatiny zbudovány zábrany nové, které ted zabrání odplavení zemního svršku zpod nástupu.


b) Odstranení následku tornáda u Korenského pramene.

Po predlonském tornádu u pramene nás stále zlobí prítok zásobující samotnou nadstavbu pramene. Koreny stromu, jež se nad ním vyvrátil, neustále odklánejí prítok mimo hrdlo trubky. Zemina nad prameništem tedy byla odstranena, prítok nasmerován a utesnen jílem a vše se zdá být v porádku. No, uvidíme, zda se z akce nestane povestná sysifovská kulicka.
c) Oprava zábradlí u Osudovky a Mariáše.

Oplutky zhotovené v r.2000 byly vlivem spadu stromu, resp. tréninku techniky karate nejakého nenechavce na dvou místech poškozeny, proto byly vyspraveny a sesvlakovány bidlovinou.


d) Príprava dríví pro topnou sezónu na turnovské chate.

Pri pátecní príprave bidel a kulatiny z porostu Lesy CR oznacených jsme si prihrály polívcicku a ze soušek nadelali polena pro dlouhé zimní vecery na chate.
e) Generální úklid chaty.


f) Oprava zábradlí na Angrove stezce pod Janovou vyhlídkou.

Zábradlí, které slouží spíš zabránení zkracování cesty v serpentinách, vzalo v nekterých úsecích opet za své. Díly s uhnilými patkami byly odstraneny a nahrazeny novými kusy z pripravené bidloviny. Nejvetší akce Zavírání Skaláku.
g) Práce dle požadavku Lesu CR.

Brigádníci zahrnovali koleje a odstranovali následky težby Lesu CR.


h) Úklid schodu (Myší Díra, Adamovo Lože, Cintorin).


i) Hrana cesty pod SZ stenou Brány.

Rozebrání protierozní zábrany sloužící jako hrana pešiny od Brány smerem k Majáku a její zpetné zhotovení z pripravené bidloviny.
j) Celoplošný sber odpadku.

Turisté se letos opet cinili a zanechaly nám po sobe pozdrav v podobe cca 200 kg papírku a PET lahví.


k) Žlab Podháj a vodotece.

Vycištení listím zapadaného odvodnovacího žlabu pri silnici mezi koupalištem a ubytovnou Podháj a zpruchodnení vodotecí nad Koupákem smerem do Dracek.
No, jak je vidno, trochu jsme snad tomu našemu Skaláku zase pomohli. Nezbývá než podekovat všem, co se do akce nejak zapojili a tešit se na první jarní paprsky.

M. Homolka, predseda TJ Ceský Ráj, 17.X.04TJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Ládík Meier, Grand Capucin, 1967.

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy