Chovejme se tak, aby skály zůstaly v dobrém stavu i pro další generace!
4
Lezecké podmínky:
Skály suché,
lezení povoleno!

Skály
Co je potřeba vědět a znát,
když jedu lézt na
Hruboskalsko?
Dětské dny
... zpět do přehledu článků
Detský den 2006 (mravenci)
V sobotu 2.9.06 se v okolí Turnovské chaty uskutecnil Detský den na téma "Mravencí olympiáda".Do cirka deseti, prevážne atletických disciplín, bylo nasazeno dvacet mravencu ze Skaláku, kterí si v svetovém žebrícku stojí nejlépe.Jeden z rady mravencího poteru nervózne prešlapuje pred startem.

Na hladký prubeh dne dohlížela sama Mravencí královna se svým dvorem.Mravenci byly rozdeleni do ctyr skupin podle vývojového stadia, v kterém se jejich rust práve nachází (larvy, novorozenci ap.) Kupodivu byly ve skupinách pomíchání cerní, rezaví i faraóni.

Rychlá masáž všech osmi noh a kladélka a hurá na vec...Prestože skok do výšky není tomuto hmyzu práve vlastní, nekteré výkony stály za povšimnutí,... ale všechny platné být nemohly.Pred startem crossu to v mraveništi hucelo jak v pilinákách,

... ale na trati to ze všech spadlo.Silové disciplíny jsou mravencum urcite bližší. Zde vrh koulí ...... a tady zase vrhohod diskem.Na dalším kolbišti se zkoušel "skok do dálky pred mravkolvem sounož".Kdo pred ním neodskocil, musel se naucit strílet,... a komu ani to nešlo, musel uspet v hladké stovce. Tak ted už jsou snad dobre pripraveni.
"Tradicní" výlov rybníka letos probíhal mimo soutež.A pak už klasika- burty na ohni a koláce se zapeceným mincemi. Nekterým bylo líto, že mají ta kusadla tak malá.


Vítezové jednotlivých kategorií byli dekorováni šátky Ferdy Mravence.
Na záver snad jen to, že okolí turnovské chaty, kde olympiáda probíhala snad poprvé v historii obstálo výtecne a olympijský výbor pracoval znamenite.

Bylo to fajn, tak ahoj zase za rok. Príšte na téma Peklo .


Gomi, 3.9.06


TJ Český ráj
431 historických fotek

Foto: Ládík Meier, Chamonix, 60.léta 20. století.

Historie
Ostatní
Přihlášení administrátora:
 Jméno:
 Heslo:
Fulltext vyhledávání v článcích:
 
Redukovaná mobilní verze
hruboskalsko.cz, 2004-2020
kontakt: Zdeněk Strnad
Jimmy